ثبت یک محصول جدید

روش:

جهت ثبت یک محصول جدید در هریک از دسته های موجود خود کافیست به لیست محصولات خود مراجعه نمایید. سپس بر روی کلید

سپس بر روی کلید دکمه ثبت محصول جدید(ثبت محصول جدید) کلیک نمایید تا با صفحه ذیل مواجه شوید:

صفحه ثبت محصول جدید

 1. در این بخش مراحل پیش روی خود جهت ثبت کامل یک محصول را مشاهده می نمایید.شما ثبت محصول را به طور گام به گام از طریق این ویزارد انجام خواهید داد.
 2. این کلید ها به شما در رفتن به گام های بعدی و یا برگشتن به گام های قبلی(جهت تصحیح خطاهای احتمالی در گام های گذشته) کمک خواهند کرد.
 3. در هر گام شما می بایست فیلدهایی را که در این قسمت قرار دارند به درستی پر نمایید.
 4. لازم به توضیح است فیلدهایی که در این بخش با دایره قرمز نمایش داده شده اند، اجباری و فیلدهایی که با دایره خاکستری نشانه گذاری شده اند اختیاری هستند به این معنا که شما در صورتی که صرفاً فیلدهای با دایره قرمز را پر نمایید می توانید به مرحله بعد بروید و الزامی برای پر کردن فیلدهای خاکستری رنگ در هر مرحله ندارید(به طور مثال در این تصویر از 5 فیلد فقط پر نمودن 3 فیلد کافیست)
 5. در هر مرحله در صورتی که از تغییر منصرف شدید، می توانید در این محل بر روی کلید انصراف کلیک فرمایید در این صورت هیچ یک از فیلدهایی که پر نموده اید در پایگاه داده ثبت نخواهند شد اما در صورت فشردن کلید ثبت، در هر مرحله(اگر در مراحل بعدی، هیچ فیلد اجباری خالی وجود نداشته باشد) می توانید مطلب خود را ثبت کرده و به کار خود پایان دهید

فیلدها:

فیلدهایی که برای ثبت یک محصول می توانید وارد نمایید:

 • نام

  نام اصلی محصول است که در تمام لیست ها و صفحات، محصول با آن معرفی می شود

 • دسته

  دسته بندی محتوا شدیداً مهم و در نظم و ترتیب وب سایت شما و همچنین آسودگی دسترسی کاربران به مطالب مدنظرشان بسیار موثر است.شما می توانید از طریق این آموزش به دسته های خود، دسته جدید اضافه نمایید.سپس هر مطلب را از طریق این فیلد در دسته خود قرار می دهید.به طور مثال وقتی می خواهید یک خبر جدید ثبت نمایید، در این فیلد از لیست دسته ها، دسته اخبار را انتخاب کنید.

 • موجودی انبار

  ظرفیت یا تعداد محصول قابل فروش خود را در این فیلد مشخص کنید. پس از فروش محصول به این تعداد موجودی انبار صفر نمایش داده خواهد شد و امکان خرید برای کاربران وجود نخواهد داشت.

 • نام مستعار

  نام مستعار نامیست که برای موتورهای جستجو به جای عنوان محصول نمایش داده می شود.در حالت پیشفرض این نام با عنوان اصلی برابر است اما شما می توانید برای افزایش بهره وری و سئو وب سایت خود، آن را به طور هوشمندانه ای تغییر دهید.به طور مثال اگر محصول شما یک فرش 1000 شانه باشد که شما در کارخانه خود اسم این نوع فرش را بهشت گذاشته اید طبیعتاً عنوان مطلب شما فرش بهشت خواهد بود! اما آیا برای فردی که با سایت شما آشنایی ندارد و در گوگل در حال جستجو یک فرش 1000 شانه است، فرش بهشت معنایی دارد؟ او احتمالاً در گوگل "فرش 1000 شانه" را جستجو خواهد کرد از این رو شما از یک شانس عالی بی بهره شده اید چرا که گوگل مطلب شما را با عنوان "فرش بهشت" ذخیره کرده است.با این امکان با وجودی که شما عنوان مطلبتان را فرش بهشت می گذارید(و بازدید کننده به محض ورود به سایتتان با عنوان فرش بهشت که همان عنوان فرش شماست مواجه می شود) اما موتورهای جستجو این مطلب را به عنوان فرش 1000 شانه ذخیره خواهند کرد و در جستجوهای مرتبط با فرش 1000 شانه شانس نمایش مطلب شما را افزایش خواهند داد. به یاد داشته باشید که بهتر است در این نام از "-"(خط فاصله) به جای اسپیس استفاده فرمایید مثلاً به جای نوشتن "فرش 1000 شانه" بنویسید "فرش-1000-شانه"

 • تعداد بازدید

   

 • واحد

  در این قسمت واحد پولی برای مقدار قیمت مشخص می کنید. به عنوان مثال 1000ریال یا 1000 تومان یا 1000دلار

 • قیمت

  مقدار عددی قیمت محصول از واحد تعریف شده (در فیلد واحد) را در این قسمت مشخص کنید به عنوان مثال 500 تومان با 1000 تومان

 • حداقل قیمت

  تصور کنید برای بازه زمانی محدود به کاربرانتان تخفیف یا بن خرید ارائه داده باشید. حداقل قیمتی که در حالات مختلف تخفیف، ارزش محصول از آن کمتر نخواهد شد را در این فیلد وارد کنید. هیچگاه قیمت محصول شما از این مقدار کمتر نخواهد شد حتی اگر مقدار تخفیف بیشتر از این مقدار باشد.

 • قیمت ویژه

   

 • ترتیب

  ترتیب و چیدمان نمایش در این قسمت مشخص می شود. در حالت عادی ترتیب محصولات بر اساس زمان وارد کردن هر محصول چیده خواهد شد. در صورتی که بخواهیم به صورت دستی ترتیب یک محصول را تغییر دهیم به این فیلد عدد می دهیم.

 • تاریخ انتشار

  تاریخ انتشار، تاریخی است که از آن پس این محصول توسط بازدیدکنندگان در دسترس خواهد بود.در صورتی که می خواهید بلافاصله پس از ثبت مطلب در دسترس همگان باشید، تاریخ و ساعت این بخش را در همین لحظه تنظیم نمایید(این تنظیم به صورت پیشفرض انجام شده است ودر صورتی که می خواهید همین حالا محصولتان منتشر شود نیازی به هیچ تغییری نیست) اما اگر به طور مثال می خواهید متن تبریک سال تحویل تان دقیقاً در لحظه سال تحویل برای بازدید کنندگان نمایش داده شود و تا قبل از آن در دسترس افراد نباشد(گویی اصلاً چنین مطلب وجود ندارد) این تاریخ را دقیقاً بر روی ساعت سال تحویل تنظیم نمایید.این مطلب دقیقاً در لحظه سال تحویل به بعد به طور خودکار برای بازدید کنندگان نمایش داده خواهد شد

 •  

  تاریخ انتشار

  1. تاریخ و ساعت نهایی انتشار در این بخش نمایش داده می شود توجه داشته باشید که ساعت پیشفرض انتشار همین حالا خواهد بود!یعنی مطلب بلافاصله پس از ثبت نهایی برای بازدیدکنندگان در دسترس خواهد بود

  2.حذف کلی تاریخ(نمایش از همین لحظه) از طریق کلیک بر روی کلید × میسر می باشد

  3.می توانید با کلیک بر روی سال، سریعتر سال انتشار را انتخاب فرمایید

  4.با کلیک بر روی نام ماه ها و گزینه های قبل و بعد کنار نام ماه، ماه انتشار را تغییر دهید

  5.روز انتشار مطلب را مشخص فرمایید

  6. و در نهایت ساعت انتشار مطلب را مشخص کنید

  7. پس از انتخاب سال/ماه/روز و ساعت، حتماً بر روی کلید تأیید کلیک فرمایید

   

 • تاریخ عدم انتشار

  تاریخ عدم انتشار، تاریخیست که مطلب به صورت خودکار از دید بازدیدکنندگان شما محو خواهد شد و عملاً دیگر برای آنان قابل دسترس نخواهد بود.لازم به ذکر است برای حذف یک مطلب از سیستم نیز می بایست از همین تاریخ عدم انتشار استفاده فرموده و این تاریخ را بر روی تاریخ و ساعت همان زمان قرار دهید، این باعث می شود با ذخیره تغییرات مطلب مربوطه از دید کاربرانتان حذف گردد(شما می توانید هر زمان که لازم داشتید، با حذف و یا تغییر تاریخ عدم انتشار، مطلب مربوطه را دوباره بازگردانی کنید.در مثال قبل اگر بخواهید پیام تبریک عید شما به طور خود به خود در پایان تعطیلات نوروز نیز حذف گردد، تاریخ عدم انتشار مطلب مذکور را بر روی ساعت پایانی شب روز 13 فروردین سال آینده قرار خواهید داد. این فیلد از نظر شیوه انتخاب تاریخ مانند فیلد بالا(تاریخ انتشار) بوده و در صورت وجود سوال نسبت به چگونگی انتخاب تاریخ و یا حذف تاریخ انتخاب شده به تصویر بالا مراجعه فرمایید.

 • قابل فروش

   

 • نمایش قیمت

   

 • امتیاز دهی

  در این قسمت می توانید مولفه هایی از محصول رو مشخص کنید و به آن ها امتیاز اختصاص بدهید

  در مجموع این امتیاز ها به صورت ستاره در زیر نام محصول درج خواهند شد
 • کلمات کلیدی

  کلماتی هستند که محتوای محصول را برای موتور های جستجو توصیف خواهند کرد. موتورهای جستجو با بررسی این کلمات کاربر را به محتوایی که با کلمه کلیدی آن مرتبط است راهنمایی می کنند.

 • تگ ها

  مشابه کلمات کلیدی، تگ شیوه دیگری از دسته بندی است که می توانیم آن را به یک محصول اختصاص دهیم و در هنگام جداسازی از آن استفاده کنیم. به عنوان مثال اگر برای چند محصول تگ «مناسب بانوان» تعریف کردید، در آینده زمانی که قصد جداسازی این محصولات را داشته باشید با استفاده از این تگ، آنها را از مابقی محصولات تفکیک می کنید. این خصوصیت در زمانی که قصد ارائه تخفیف برای مجموعه ای از محصولات در دسته های مختلف را داشته باشید بسیار مفید است. چرا که به راحتی در روز زن به محصولات با تک «مناسب بانوان» درصد مشخصی تخفیف اختصاص می دهید.بدون نگرانی از اینکه این محصولات در دسته بندی های متفاوتی هستند.

 • جزئیات محصول

   

 • تصویر

  اولین عکسی است که در صفحه محصول و به عنوان پیشنمایش در لیست محصولات نمایش داده می شود. توجه شود جهت نمایش بهتر تصاویر محصول در سایت یا اپلیکیشن بهتر است عکس های محصولات بزرگتر از 800 px در عرض و ارتفاع نباشد و نسبت عرض و ارتفاع عکس یک باشد(ابعاد عکس مربعی باشد)

 • اسلاید

  عکس های دیگر محصول در اینجا تعریف خواهد شد

 • فایل های ضمیمه شده

  ضمیمه کردن فایل به غیر از عکس و ویدئو به محصول در این قسمت امکانپذیر است. مثلا فایل PDF راهنمای استفاده از محصول را در این قسمت وارد کنید

حق انتخاب ها

در صورتی که چند مدل از یک محصول داشته باشید می توانید در این قسمت آنها را برای مشتری خود تفکیک کنید.

بدین صورت که حق انتخاب های متفاوتی از محصول برای مشتری تعریف می نمایید و مشخص می کنید که از هر نوع از این محصول چه تعداد در انبار موجود دارید

مثلا (از محصول تصویر زیر)  به تعداد ۲۳۱ عدد در انبار موجود است که ۵۰ عدد آن به رنگ سفید و مابقی به رنگ مشکی اند که در سه مدل: ۲۵ عدد مدرن، ۱۰۰ عدد معمولی و ۵۶ عدد بی کیفیت در انبار موجود می باشند

شما همچنین می توانید برای حالات مختلف از محصول خود قیمتهای کمتر و بیشتر نسبت به قیمت محصول اصلی مشخص کنید

مثلا (از محصول تصویر زیر) نوع مدرن بارنگ مشکی ۷۰۰ تومان گرانتر از قیمت محصول خواهد بود و نوع بی کیفیت با رنگ مشکی ۵۰۰ تومان ارزانتر است. لکن رنگ سفید یا رنگ مشکی معمولی تفاوتی در قیمت با محصول اصلی نخواد داشت

 

 

 • توضیحات اولیه

  چنانچه نیاز به نمایش توضیح مختصر در صفحه محصول باشد، توضیحات اولیه نمایش داده خواهد شد.

 • توضیحات تکمیلی

  در صفحه محصول زیر توضیحات اولیه توضیحات تکمیلی نمایش داده خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر تمام توضیحات را در قسمت توضیحات تکمیلی وارد کنید در صفحاتی که نیاز به نمایش مختصر متن هست، هیچ توضیحی نمایش داده نمی شود.

 

خطاهای احتمالی:

 • 14 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

مدیریت دسته بندی اجناس و ایجاد دسته جدید

روش: جهت دسته بندی مطالب یا محصولات خود پس از ورود به...

مدیریت تخفیفات (بن های تخفیف)

شما در فروشگاه خود می توانید به دو شکل به مشتریانتان...