ثبت یک مطلب جدید

روش:

جهت ثبت یک مطلب جدید در هریک از دسته های موجود محتوایی خود کافیست به لیست محتواهای خود مراجعه نمایید.

سپس بر روی کلید ثبت محتوای جدید (ثبت محتوای جدید) کلیک نمایید تا با صفحه ذیل مواجه شوید:

ثبت مطلب جدید

 1. در این بخش مراحل پیش روی خود جهت ثبت کامل یک مطلب را مشاهده می نمایید.شما ثبت مطلب را به طور گام به گام از طریق این ویزارد انجام خواهید داد.
 2. این کلید ها به شما در رفتن به گام های بعدی و یا برگشتن به گام های قبلی(جهت تصحیح خطاهای احتمالی در گام های گذشته) کمک خواهند کرد.
 3. در هر گام شما می بایست فیلدهایی را که در این قسمت قرار دارند به درستی پر نمایید.
 4. لازم به توضیح است فیلدهایی که در این بخش با دایره قرمز نمایش داده شده اند، اجباری و فیلدهایی که با دایره خاکستری نشانه گذاری شده اند اختیاری هستند به این معنا که شما در صورتی که صرفاً فیلدهای با دایره قرمز را پر نمایید می توانید به مرحله بعد بروید و الزامی برای پر کردن فیلدهای خاکستری رنگ در هر مرحله ندارید(به طور مثال در این تصویر از 4 فیلد فقط پر نمودن 2 فیلد کافیست)
 5. در هر مرحله در صورتی که از تغییر منصرف شدید، می توانید در این محل بر روی کلید انصراف کلیک فرمایید در این صورت هیچ یک از فیلدهایی که پر نموده اید در پایگاه داده ثبت نخواهند شد اما در صورت فشردن کلید ثبت، در هر مرحله(اگر در مراحل بعدی، هیچ فیلد اجباری خالی وجود نداشته باشد) می توانید مطلب خود را ثبت کرده و به کار خود پایان دهید

فیلدها:

فیلدهایی که برای ثبت یک محتوا می توانید وارد نمایید:

 • عنوان

  عنوان مطلب، نشان دهنده محتوای مطلب بوده و در بخش های مختلف عملاً به عنوان سر تیتر مطلب شما نمایش داده می شود

 • عنوان فرعی

  عنوان فرعی و یا زیر عنوان، شرحی کوتاه بر عنوان مطلب محسوب می گردد.زیرعنوان بیشتر مناسب سیستم های خبری است که می خواهند تیترهای رمزآلود مطالب خود را برای مخاطبینشان کمی بیشتر شرح دهند.عنوان فرعی در برخی از بخش ها مانند برخی از محل
  های صفحه اول و یا بخش های مربوط به نمایش بلاگ شکل و... در زیر عنوان اصلی، با فونتی بسیار کوچک تر نمایش داده می شود.در صفحه مربوط به خود مطلب نیز، عنوان فرعی، به صورت بلد اما با فونتی بسیار ریزتر در زیر عنوان اصلی نمایش داده می شود.
  عنوان فرعی

 • نام مستعار

  نام مستعار نامیست که برای موتورهای جستجو به جای عنوان مطلب نمایش داده می شود.در حالت پیشفرض این نام با عنوان اصلی برابر است اما شما می توانید برای افزایش بهره وری و سئو وب سایت خود، آن را به طور هوشمندانه ای تغییر دهید.به طور مثال اگر محصول شما یک فرش 1000 شانه باشد که شما در کارخانه خود اسم این نوع فرش را بهشت گذاشته اید طبیعتاً عنوان مطلب شما فرش بهشت خواهد بود! اما آیا برای فردی که با سایت شما آشنایی ندارد و در گوگل در حال جستجو یک فرش 1000 شانه است، فرش بهشت معنایی دارد؟ او احتمالاً در گوگل "فرش 1000 شانه" را جستجو خواهد کرد از این رو شما از یک شانس عالی بی بهره شده اید چرا که گوگل مطلب شما را با عنوان "فرش بهشت" ذخیره کرده است.با این امکان با وجودی که شما عنوان مطلبتان را فرش بهشت می گذارید(و بازدید کننده به محض ورود به سایتتان با عنوان فرش بهشت که همان عنوا فرش شماست مواجه می شود) اما موتورهای جستجو این مطلب را به عنوان فرش 1000 شانه ذخیره خواهند کرد و در جستجوهای مرتبط با فرش 1000 شانه شانس نمایش مطلب شما را افزایش خواهند داد.
  به یاد داشته باشید که بهتر است در این نام از "-"(خط فاصله) به جای اسپیس استفاده فرمایید مثلاً به جای نوشتن "فرش 1000 شانه" بنویسید "فرش-1000-شانه"

 • دسته

  دسته بندی محتوا شدیداً مهم و در نظم و ترتیب وب سایت شما و همچنین آسودگی دسترسی کاربران به مطالب مدنظرشان بسیار موثر است.شما می توانید از طریق این آموزش به دسته های خود، دسته جدید اضافه نمایید.سپس هر مطلب را از طریق این فیلد در دسته خود قرار می دهید.به طور مثال وقتی می خواهید یک خبر جدید ثبت نمایید، در این فیلد از لیست دسته ها، دسته اخبار را انتخاب کنید.

 • تاریخ انتشار

  تاریخ انتشار، تاریخی است که از آن پس این مطلب توسط بازدیدکنندگان در دسترس خواهد بود.در صورتی که می خواهید بلافاصله پس از ثبت مطلب در دسترس همگان باشید، تاریخ و ساعت این بخش را در همین لحظه تنظیم نمایید(این تنظیم به صورت پیشفرض انجام شده است ودر صورتی که می خواهید همین حالا مطلبتان منتشر شود نیازی به هیچ تغییری نیست) اما اگر به طور مثال می خواهید متن تبریک سال تحویل تان دقیقاً در لحظه سال تحویل برای بازدید کنندگان نمایش داده شود و تا قبل از آن در دسترس افراد نباشد(گویی اصلاً چنین مطلب وجود ندارد) این تاریخ را دقیقاً بر روی ساعت سال تحویل تنظیم نمایید.این مطلب دقیقاً در لحظه سال تحویل به بعد به طور خودکار برای بازدید کنندگان نمایش داده خواهد شد
  تاریخ انتشار
  1. تاریخ و ساعت نهایی انتشار در این بخش نمایش داده می شود توجه داشته باشید که ساعت پیشفرض انتشار همین حالا خواهد بود!یعنی مطلب بلافاصله پس از ثبت نهایی برای بازدیدکنندگان در دسترس خواهد بود
  2.حذف کلی تاریخ(نمایش از همین لحظه) از طریق کلیک بر روی کلید × میسر می باشد
  3.می توانید با کلیک بر روی سال، سریعتر سال انتشار را انتخاب فرمایید
  4.با کلیک بر روی نام ماه ها و گزینه های قبل و بعد کنار نام ماه، ماه انتشار را تغییر دهید
  5.روز انتشار مطلب را مشخص فرمایید
  6. و در نهایت ساعت انتشار مطلب را مشخص کنید
  7. پس از انتخاب سال/ماه/روز و ساعت، حتماً بر روی کلید تأیید کلیک فرمایید

 • تاریخ عدم انتشار

  تاریخ عدم انتشار، تاریخیست که مطلب به صورت خودکار از دید بازدیدکنندگان شما محو خواهد شد و عملاً دیگر برای آنان قابل دسترس نخواهد بود.لازم به ذکر است برای حذف یک مطلب از سیستم نیز می بایست از همین تاریخ عدم انتشار استفاده فرموده و این تاریخ را بر روی تاریخ و ساعت همان زمان قرار دهید، این باعث می شود با ذخیره تغییرات مطلب مربوطه از دید کاربرانتان حذف گردد(شما می توانید هر زمان که لازم داشتید، با حذف و یا تغییر تاریخ عدم انتشار، مطلب مربوطه را دوباره بازگردانی کنید.در مثال قبل اگر بخواهید پیام تبریک عید شما به طور خود به خود در پایان تعطیلات نوروز نیز حذف گردد، تاریخ عدم انتشار مطلب مذکور را بر روی ساعت پایانی شب روز 13 فروردین سال آینده قرار خواهید داد. این فیلد از نظر شیوه انتخاب تاریخ مانند فیلد بالا(تاریخ انتشار) بوده و در صورت وجود سوال نسبت به چگونگی انتخاب تاریخ و یا حذف تاریخ انتخاب شده به تصویر بالا مراجعه فرمایید.

 • عنوان سازنده

  در سایت های خبری یا وبلاگ ها که منتشر کننده مطلب اهمیت دارد، با وارد کردن عنوان سازنده اسم منتشر کننده در مطلب نمایش داده می شود.

 • ترتیب

  ترتیب و چیدمان نمایش در این قسمت مشخص می شود. در حالت عادی ترتیب مطالب بر اساس زمان ساخت هر مطلب چیده خواهد شد. در صورتی که بخواهیم به صورت دستی ترتیب یک مطلب را تغییر دهیم به این فیلد عدد می دهیم.

 • تعداد مشاهده

 • گالری

  چنانچه مطلبی بیش از یک تصویر داشته باشد در قالب گالری در مطلب نمایش داده می شود. برای یک مطلب می توانید چندین عکس آپلود نمایید و تعداد تصاویر قابل نمایش در گالری نامحدود است

 • ویدئو

 • صوت

 • فایل

 • تصویر

  عکسی است که بالای صفحه مطلب و به عنوان پیشنمایش در لیست مطلب ها نمایش داده می شود. نکته قابل ذکر در خصوص این تصویر توجه به حجم آن است که از 400kb بیشتر نباشد یا اندازه آن از 1000px کمتر باشد. چرا که در مدت زمان بالا آمدن سایت و امتیاز CEO نقش موثری خواهد داشت.

 • کلمات کلیدی

  کلماتی هستند که محتوای مطلب را برای موتور های جستجو توصیف خواهند کرد. موتورهای جستجو با بررسی این کلمات کاربر را به محتوایی که با کلمه کلیدی آن مرتبط است راهنمایی می کنند

 • تگ ها

  مشابه کلمات کلیدی، تگ شیوه دیگری از دسته بندی است که می توانیم آن را به یک مطلب اختصاص دهیم و در هنگام جداسازی از آن استفاده کنیم.
  به عنوان مثال اگر برای چند محصول تگ «مناسب بانوان» تعریف کردید، در آینده زمانی که قصد جداسازی این مطالب را داشته باشید با استفاده از این تگ، آنها را از مابقی مطالب تفکیک می کنید. این خصوصیت در زمانی که قصد ارائه تخفیف برای مجموعه ای از محصولات در دسته های مختلف را داشته باشید بسیار مفید است. چرا که به راحتی در روز زن به محصولات با تک «مناسب بانوان» درصد مشخصی تخفیف اختصاص می دهید.بدون نگرانی از اینکه این محصولات در دسته بندی های متفاوتی هستند.

 • توضیحات اولیه

  برای نمایش مطلب در سایت چنانچه نیاز به نمایش مختصر مطلب باشد توضیحات اولیه نمایش داده خواهد شد.

 • توضیحات تکمیلی

  در صفحه مطلب زیر توضیحات اولیه توضیحات تکمیلی نمایش داده خواهد شد. توجه داشته باشید که اگر تمام توضیحات را در قسمت توضیحات تکمیلی وارد کنید در صفحاتی که نیاز به نمایش مختصر متن هست، هیچ توضیحی نمایش داده نمی شود.

 

خطاهای احتمالی:

 1. در صورتی که هنگام طی مراحل ثبت مطلب و یا در زمان زدن کلید ثبت با خطای
  فیلد مقابل اجباری است(....)
  مواجه شدید بدانید که فیلدی اجباری را پر نکرده و سعی در رفتن به گام بعدی(و یا تکمیل فرایند ثبت) داشته اید.از این رو اول فیلد مذکور که نام آن در داخل پرانتز نوشته می شود را پر فرموده و بعد مجدداً امتحان فرمایید.
 2. در صورتی که در زمان ثبت مطلب مدت زمان زیادی کلید ثبت به حالت غیر فعال و در حال بارگزاری ماند، لطفاً سرعت شبکه اینترنت خود را چک نمایید، عکس ها فیلم ها و به طور کلی پیوست های مطلب خود را چک فرموده که حجم زیاد از انتظاری نداشته باشند.بدیهی است آپلود اطلاعات می تواند کمی زمان بر باشد، در غیر این صورت به دپارتمان "ایرادات پنل کاربری" تیکت ارسال فرمایید
 • ثبت, مطلب, محتوا, سیستم مدیریت محتوا ARC, اخبار, درباره ما
 • 10 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟

مقالات مرتبط

لیست مطالب (در دسته های مختلف خبر، درباره ما، ویژگی یا...)

روش: پس از ورود به پنل مدیریت خود در منوی اصلی  پنل بخشمدیریت محتوارا انتخاب نمایید. لیست ظاهر...