مدیریت دسته بندی اجناس و ایجاد دسته جدید

روش:

جهت دسته بندی مطالب یا محصولات خود پس از ورود به پنل مدیریت در منوی اصلی  پنل بخش

فروشگاه

دسته ها

را انتخاب نمایید.

دسته ها


که با صفحه زیر مواجه خواهید شد:
لیست دسته ها

1. افزودن دسته جدید به لیست
2. در این قسمت نام دسته های قبلی قابل نمایش هست
3. نمایش جایگاه یک دسته با شخص نمودن دسته بالایی یا همان دسته پدر
4. کلید های جابجایی در صفحات لیست در صورتی که تعداد دسته ها زیاد باشند و از یک صفحه بیشتر شوند صفحات را با این دکمه ها ورق می زنیم
5. تعداد نمایش دسته ها در هر صفحه از لیست را در این قسمت مشخص می کنیم. هر چه تعداد نمایش سر دسته در لیست کمتر باشد برای مشاهده همه دسته ها صفحات بیشتری از لیست خواهیم داشت
توصیه می شود مقدار این فیلد را روی همه قرار ندهید چرا که در سایت هایی که تعداد محتوای زیاد دارند نمایش همه محتواها باعث تاخیر در لود صفحه خواهد شد.

صفحه ایجاد و تغییر دسته:

اگر تا کنون دسته ای تعریف نکرده اید با زدن بر روی دکمه ثبت دسته جدید (ثبت دسته جدید) با صفحه ذیل مواجه می شوید:

ویرایش یا ایجاد دسته جدید

1. در این بخش مراحل پیش روی خود جهت ثبت کامل یک مطلب را مشاهده می نمایید.شما ثبت مطلب را به طور گام به گام از طریق این ویزارد انجام خواهید داد.
2. این کلید ها به شما در رفتن به گام های بعدی و یا برگشتن به گام های قبلی(جهت تصحیح خطاهای احتمالی در گام های گذشته) کمک خواهند کرد.
3. در هر گام شما می بایست فیلدهایی را که در این قسمت قرار دارند به درستی پر نمایید
4. لازم به توضیح است فیلدهایی که در این بخش با دایره قرمز نمایش داده شده اند، اجباری و فیلدهایی که با دایره خاکستری نشانه گذاری شده اند اختیاری هستند به این معنا که شما در صورتی که صرفاً فیلدهای با دایره قرمز را پر نمایید می توانید به مرحله بعد بروید و الزامی برای پر کردن فیلدهای خاکستری رنگ در هر مرحله ندارید(به طور مثال در این تصویر از 4 فیلد فقط پر نمودن 2 فیلد کافیست)
5. در هر مرحله در صورتی که از تغییر منصرف شدید، می توانید در این محل بر روی کلید انصراف کلیک فرمایید در این صورت هیچ یک از فیلدهایی که پر نموده اید در پایگاه داده ثبت نخواهند شد اما در صورت فشردن کلید ثبت، در هر مرحله(اگر در مراحل بعدی، هیچ فیلد اجباری خالی وجود نداشته باشد) می توانید مطلب خود را ثبت کرده و به کار خود پایان دهید

فیلدها:

فیلدهایی که برای ثبت یک محتوا می توانید وارد نمایید:

 • عنوان

  عنوان مطلب، نشان دهنده محتوای مطلب بوده و در بخش های مختلف عملاً به عنوان سر تیتر مطلب شما نمایش داده می شود

 • نام مستعار

  نام مستعار نامیست که برای موتورهای جستجو به جای عنوان نمایش داده می شود.در حالت پیشفرض این نام با عنوان برابر است اما شما می توانید برای افزایش بهره وری و سئو وب سایت خود، آن را به طور هوشمندانه ای تغییر دهید.به طور مثال اگر محصول شما یک فرش 1000 شانه باشد که شما در کارخانه خود اسم این نوع فرش را بهشت گذاشته اید طبیعتاً عنوان شما فرش بهشت خواهد بود! اما آیا برای فردی که با سایت شما آشنایی ندارد و در گوگل در حال جستجو یک فرش 1000 شانه است، فرش بهشت معنایی دارد؟ او احتمالاً در گوگل "فرش 1000 شانه" را جستجو خواهد کرد از این رو شما از یک شانس عالی بی بهره شده اید چرا که گوگل مطلب شما را با عنوان "فرش بهشت" ذخیره کرده است.با این امکان با وجودی که شما عنوان مطلبتان را فرش بهشت می گذارید(و بازدید کننده به محض ورود به سایتتان با عنوان فرش بهشت که همان عنوان فرش شماست مواجه می شود) اما موتورهای جستجو این مطلب را به عنوان فرش 1000 شانه ذخیره خواهند کرد و در جستجوهای مرتبط با فرش 1000 شانه شانس نمایش مطلب شما را افزایش خواهند داد.
  به یاد داشته باشید که بهتر است در این نام از "-"(خط فاصله) به جای اسپیس استفاده فرمایید مثلاً به جای نوشتن "فرش 1000 شانه" بنویسید "فرش-1000-شانه"

 • ترتیب

  ترتیب و چیدمان نمایش در این قسمت مشخص می شود. در حالت عادی ترتیب دسته ها بر اساس زمان ساخت هر دسته چیده خواهد شد. در صورتی که بخواهیم به صورت دستی ترتیب یک دسته را تغییر دهیم به این فیلد عدد می دهیم

 • دسته پدر

  دسته ی پدر دسته ایست که زیر دسته داشته باشد. اگر دسته ای در زیر دسته دیگری باشد نام درسته پدر آن در این قسمت نمایش داده می شود. دسته های بدون نام همان دسته های اصلی هستند که زیر مجموعه دسته دیگری نمی باشند.

 • منتشر شده

  اگر قصد نمایش دسته به کاربرتان را ندارید آن را از حالت انتشار خارج کنید.

 • تصویر

  در لیست دسته ها برای هر دسته یک تصویر جهت نمایش در نظر گرفته شده است که در این قسمت قابل ویرایش و آپلود می باشد. چنانچه عکسی در این قسمت آپلود نشود، دسته به طور پیشفرض یک عکس ساده نامرتبط را نشان خواهد داد.

 • 9 کاربر این مقاله را مفید می دانند
آیا این پاسخ مفید بود؟